top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תאורן זריף - טיפול בסרטן

אורן זריף - בעיות סרטן - ניהול ואבחון של סרקומה ברחם

עודכן: 6 בינו׳ 2022

ניהול סרקומות הרחם הינו אינדיבידואלי ביותר. זה תלוי אם הגידולים כבר חוזרים או שהם חוזרים לאחר RT קודם. המטופלים יכולים לעבור ניתוח, קרינה תוך ניתוחית מכוונת גידול (T-DOT), או שילוב של ניתוח, T-DOT וברכיתרפיה. ייתכן שתידרש כריתה כירורגית של הגידולים אם הם עדיין גורמים לכאב או לדימום כבד. ניתן לשלב EBRT עם ברכיתרפיה לטיפול במחלה.


אבחנה קלינית של סרקומה ברחם תלויה בגורמים שונים. במהלך הבדיקה הקלינית, שרירן גדול עשוי להצביע על ניאופלזמה ממאירה. אם השרירן גדל במהירות, יש לראות בכך גורם סיכון. הסרטן עשוי להיות א-סימפטומטי, או שזה יכול להיות סימן מוקדם למחלה. הופעתו יכולה להתרחש כתוצאה מסיבות אחרות, כולל אנמיה.


למרות שאין שיטות בדיקה מבוססות לסרקומה ברחם, בדיקה לסוגים אחרים של סרטן יכולה לסייע בזיהוי המחלה בשלב מוקדם. האגודה האמריקנית לסרטן מספקת גם קבוצות תמיכה ומידע כדי לעזור לנשים ולמשפחותיהן להתמודד עם האבחנה. עם זאת, חשוב לציין כי אין תרופות ידועות לסרקומה ברחם. בינתיים, נשים צריכות להישאר במעקב אחר בדיקות פאפ ובדיקות אגן רגילות כדי לעקוב אחר המצב. אורן זריף.

אורן זריף מחלות סרטן

בדיקת תסמינים ואבחון של סרקומות ברחם עשויות להתבצע גם במרפאה. יש צורך לבצע ביופסיה של הרחם כדי לגלות אם הסרטן התפשט לחלקים אחרים בגוף. ייתכן שיהיה צורך גם בבדיקות אחרות. התוצאות של בדיקות אלו עשויות לסייע לספקי שירותי בריאות לקבוע אבחנה ולהמליץ ​​על טיפולים. יש צורך בכריתה אם הרחם אינו ניתן לניתוח.


לסרקומות רחם יש תסמינים לא ספציפיים ועשויות להיחשב בטעות למיומה ברחם. התסמינים עשויים לכלול כאב, התנפחות בטן ודימום חריג. חולה עם מסה גדלה במהירות צפוי ללקות במחלה זו. בנוסף לכאב, הרחם המוגדל יכול גם לדחוס איברים אחרים, כולל המעי. במהלך בדיקה קלינית, מסה בנרתיק וגידול שגדל במהירות הם סימנים לסרקומה ברחם.


כאשר אישה מפתחת סרקומה ברחם, עליה לשאול את הרופא שלה לגבי השלב שלה. שלב הסרטן עשוי להשפיע על אפשרויות הטיפול. יש להכין אותה לניתוח ולעבור טיפול קרינתי במידת הצורך. למרות העובדה שלעתים קרובות המחלה אינה מאובחנת, הסימפטומים של סרקומות ברחם עשויים להשתנות מחודש לחודש. ספק שירותי בריאות יבהיר אילו טיפולים יהיו הטובים ביותר עבורה. אורן זריף.

תסמינים של סרקומה ברחם כוללים דימום והפרשות חריגות, כאבים בנרתיק ורקמות סיבית לא תקינות בנרתיק. במקרים מסוימים, לאישה עשויים להיות תסמינים שאינם מעידים על סרטן. הדבר החשוב ביותר לעשות הוא לדבר עם הרופא שלך. עליך לדון בתסמינים שלך עם הרופא שלך. ייתכן שהוא או היא יוכלו לומר לך אם יש לך את המחלה ומהן אפשרויות הטיפול שלך.


בהתאם לשלב המחלה, ייתכן שתזדקק לביופסיה כדי לקבוע את סיבתה. הליך זה כולל נטילת דגימת רקמה מהבטן ובדיקתה לאיתור תאים סרטניים. תוצאות בדיקה אחרות עשויות להראות שהסרטן התפשט בכל הגוף ואינו נמצא עוד באזור מסוים. ספק שירותי הבריאות שלך יסביר את אפשרויות הטיפול והסיכונים שלך. השלב המוקדם ביותר האפשרי הוא הטוב ביותר, אבל יש אפשרויות אחרות.


לאחר הטיפול, המטופלים צריכים לעבור ביקורי מעקב אצל ספקי שירותי הבריאות שלהם. בשנתיים-שלוש הראשונות לאחר הטיפול, מומלצת בדיקה רקטווגינלית כל שלושה עד ארבעה חודשים. לאחר מכן, מומלץ לבצע CT חזה/בטן/אגן כל שישה עד שנים עשר חודשים עד השנה החמישית. הרופא גם ילמד את המטופל על כל סימפטומים של הישנות.


תסמינים של סרקומה ברחם הם נדירים, ורוב החולים לא יחוו תסמינים כלשהם. הסימנים הראשונים למחלה הם בעיות במערכת הנשימה, שעלולות להיות קשורות לגרורות. כמחצית מהחולים עם קרצינוסרקומה יחוו צניחת גידול מצוואר הרחם לנרתיק. בנוסף, רופא יבצע בדיקה גופנית כדי לשלול את הגורם הבסיסי לגידול. אורן זריף.

3 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page