top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תאורן זריף - טיפול בסרטן

אורן זריף - בעיות סרטן - טיפולים בסרטן הכבד

עודכן: 6 בינו׳ 2022

סרטן הכבד הוא מצב חמור הדורש טיפול מיידי. מחלה קטלנית זו יכולה להתפתח בכל חלק של הכבד, כולל הפרנכימה, צינור המרה, כלי הדם ותאי החיסון. למרבה המזל, ישנם טיפולים זמינים לסוג זה של מחלה. הנה כמה מהם. ביופסיה היא הטיפול הנפוץ ביותר לסרטן הכבד. ביופסיית מחט היא ההליך הנפוץ ביותר. מחט קטנה מוחדרת לבטן ולאחר מכן מתקבלת דגימה של הרקמה ונבדקת לאיתור סימני המחלה. ביופסיה יכולה להתבצע גם באמצעות לפרוסקופ, צינור גמיש דק עם מצלמה צמודה. לפרוסקופיה מתבצעת דרך חתך קטן בבטן או חתך גדול יותר הנקרא לפרוטומיה.


טיפול כירורגי בסרטן הכבד נעשה בדרך כלל תחת הרדמה מקומית. למרות שהמטופל נשאר בהכרה במהלך הניתוח, האזור קהה. התרופה סורפניב היא סוג של כימותרפיה שיכולה להאט את התפשטות הסרטן. זה יכול להיות יעיל בהפחתת או אפילו בהעלמת הסימפטומים של סרטן הכבד. לרוע המזל, סורפניב אינו זמין באופן שגרתי ב-NHS. המכון הלאומי למצוינות בבריאות וטיפול אמר שזה לא שווה את העלות בגלל התועלת המוגבלת שלו.

אורן זריף מחלות סרטן

טיפול כירורגי בסרטן הכבד אינו תמיד האפשרות הטובה ביותר. הסרה כירורגית קשה ולעתים קרובות אינה אפשרית. עם זאת, טיפול בקרינה וכימותרפיה עשויים לסייע בהאטת המחלה או בעצירת התקדמותה. טיפול מיטבי במחלה כולל ניתוח וכימותרפיה. אם הגידול נמצא מחוץ לכבד, אין זו אפשרות כירורגית. יש צורך לבצע ביופסיה של רקמת הכבד כדי לאבחן מצב זה. המחלה יכולה להתפשט לרקמות שמסביב, כמו כלי הדם.


טיפול סימפטומטי בסרטן הכבד יכול לכלול כימותרפיה, ניתוח והקרנות. בשלבים המוקדמים, ייתכן שהמחלה לא תהיה סימפטומטית. אבל זה עשוי לגדול מספיק כדי לגרום לתסמינים נפוצים כמו ירידה במשקל וצהבת. אם אתה חווה תסמינים אלה, חשוב להתייעץ עם רופא כדי לשלול מצבים רפואיים אחרים. אם הסימפטומים שלך נפוצים יותר, עם זאת, עליך לפנות לטיפול רפואי מיד. אתה יכול לבקש מהרופא שלך ביופסיה אם אתה חושב שיש לך סרטן כבד.


טיפול סימפטומטי בסרטן הכבד צריך להתמקד בהקלה על התסמינים. בנוסף לשימוש בתרופות, על המטופל לבקר יועץ ולמצוא קבוצת תמיכה בסרטן. שניהם יעזרו להם להתמודד עם הבעיות הרגשיות הקשורות למחלה. רשת התמיכה צריכה להיות חזקה ומקושרת היטב עם משפחתו של המטופל. מטפל יכול גם להציע ייעוץ. אחות צריכה להיות זמינה לתת תמיכה רגשית. בשלבים הראשונים של המחלה, חולים עשויים לרצות להצטרף לקבוצת טיפול. קבוצת תמיכה תעזור להם לעבוד על רגשותיהם ולדון בדאגותיהם. האגודה האמריקנית לסרטן ואיגוד הכלבים הלאומי יפרטו קבוצות מקומיות.הטיפול בסרטן הכבד צריך להתמקד בסימפטומים של המחלה. אין להתעלם ממנו, שכן זהו סוג הסרטן הנפוץ ביותר בארצות הברית. תושבי אסיה-אמריקאים ואיי האוקיינוס ​​השקט נוטים יותר לפתח מחלה זו מאשר אוכלוסיות אחרות. גורמים נוספים המגבירים את הסיכון ללקות בסרטן הכבד כוללים עישון סיגריות והשמנת יתר. חלק מהחולים עשויים שלא להפגין תסמינים כלשהם עד שהמחלה הגיעה לשלב מתקדם יותר. טיפולים אלו יהיו תלויים בשלב המחלה.


אבחון סרטן הכבד יכול להיות מכריע ועשויה להיות הפעם הראשונה שחולה מאובחן עם המחלה. רשת תמיכה חזקה חשובה להתמודדות עם הסערה הרגשית וחוסר הוודאות בעקבות אבחנה של מחלה זו. מטופלים רבים מוצאים שזה מועיל להתייעץ עם יועץ או להצטרף לקבוצת תמיכה בסרטן. זה עוזר להם לעבוד דרך הרגשות שלהם, לשתף את החוויות שלהם ולקבל תמיכה ממטופלים אחרים. אם סרטן הכבד שלך גורם לך לכאב, הרופא שלך עשוי לרשום תרופות אנטי דלקתיות או צורות אחרות של טיפול.


השלב המוקדם ביותר של סרטן הכבד הוא אסימפטומטי. ברוב המקרים, מחלה זו נגרמת על ידי גרורות, כלומר היא התפשטה מעבר לתפקוד התקין של הכבד. במהלך הטיפול, המחלה עלולה לגרום לדימום חמור או אפילו לקרע. במקרים חמורים, למטופל עלול להיות גוש או כתם רגיש על הבטן. אם הסרטן התפשט לאיברים אחרים, הוא עלול להתפשט לחלקים אחרים בגוף.

2 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page